Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

SDRUŽENÍ VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ MSK

Slovo předsedy

Aktuální informace ke koronaviru


13. 3. 2020

Vážení přátelé, vojáci.

Jelikož byl náš stát uveden do stavu nouze, na základě epidemie koronaviru a spousta lidí je vyděšených a labilních.
My jako vojáci (jednou voják, vždycky voják), jsme psychicky odolní a nepropadáme panice, chceme nabídnout našemu Moravskoslezskému Kraji pomoc při řešení této nastalé situace. Moravskoslezský kraj k nám byl vstřícný, proto bychom i my SVV MSK, chtěli tímto oplatit jejich starost o Válečné veterány.
Proto žádám aby Ty z vás VV kdo by byli ochotni pomoci (zatím nevím co bude potřeba), aby se mi ozvali.
Já potom nabídnu tuto pomoc MSK. Určitě nepočítám s materiální pomocí, ale osobním přístupem.

V souvislosti s nastalou situací také ruším veškeré plánované akce na veřejnosti do odvolání.

Tisková zpráva MSK


30. 1. 2020

Tisková zpráva Moravskoslezského kraje na krajském webu: „Vojenští veteráni a političtí vězni mají v Moravskoslezském kraji dopravu zdarma“.

Více na webu Moravskoslezského kraje: www.msk.cz

Vyjádření SVV MSK


30. 1. 2020

Vyjádření k benefitu pro tiskové oddělení Moravskoslezského kraje

Vážení ...

Děkujeme vám za úzkou spolupráci s naším sdružením válečných veteránů. Je to vyústění naší víceleté spolupráce při naplňování tradic a formování myšlení občanů k novodobé historii a účasti našeho státu při společné obraně míru v Evropě a ve světě. Naši členové jsou potěšeni zájmem Moravskoslezského kraje o potřeby válečných veteránů a vstřícnosti při podpoře činnosti. Jsme si vědomi toho, že hejtmanství Moravskoslezského kraje je k nám vstřícné a cení si naší služby v zahraničí, která je riziková, nebezpečná a velice psychicky náročná. Ne všechny návraty příslušníků ozbrojených sil jsou bezproblémové, a proto si velice ceníme příspěvku kraje na dopravu, který jistě velká část novodobých válečných veteránů kraje ocení. V tomto počinu a v další podpoře je Moravskoslezský kraj na čele a příkladem pro ostatní kraje České republiky ve starostlivosti o své občany, kteří plní a plnili náročné úkoly v rizikových válečných zónách po celém světě. Proto děkujeme představitelům vedení našeho kraje za respekt a vstřícnost kdy můžou váleční veteráni v MSK s hrdostí říci: „Ano, v našem kraji si lidé váží naší práce a dokážou to náležitě ocenit“. Což v ostatních krajích zní velice sporadicky. Vážíme si představitelů MSK podporujících VV v jejich činnosti, která se zaměřuje na péči o veterány a zvyšování prestiže vojáků vůči obyvatelům našeho kraje. Děkujeme Vám za Vaši práci.

Předseda a členové výboru sdružení VV Moravskoslezského kraje

Informace k ODIS


31. 1. 2020

Vážení přátelé, kolegové, novodobí veteráni Moravskoslezského kraje,
od teď je naše cestování bezplatně na ODIS kartu v Moravskoslezském kraji oficiální. Konečně tuto zprávu umísťujeme na náš web a můžeme oficiálně tuto informaci šířit mezi ostatní válečné veterány.


Jak uplatnit?

1. Kdo nemá ODISku, musí si o ni sám zažádat. Cena této karty je 130 Kč, platí si ji ten, kdo o ni požádá (potřebujete fotografii, OP, vyplnit dotazník, souhlasit se zpracováním osobních údajů, více se dozvíte na internetu).

2. Kdo již ODISku vlastní, na přepážce předloží „PRŮKAZ VÁLEČNÉHO VETERÁNA“ a pracovnice mu ji nabije bezplatně na 365 dní.


Ale pamatujte - platí dohoda

V případě velké finanční zátěže pro kraj (cena dle ceníku ODIS cca 25 000 Kč rok / osoba), bude tato výhoda od roku 2021 pouze pro členy SVV MSK, kterým bude vydáno potvrzení o členství od předsedy SVV MSK (pověřené osoby), na základě kterého si budou moci průkazku ODIS veteráni nechat nabít (takto bude stanoveno a upraveno i v přepravních podmínkách).

Tato průkazka je celokrajová - platí v celém Moravskoslezském kraji, na jakýkoliv spoj, který jezdí v rámci ODIS.

Prohlášení o využívání Cookies