Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

SDRUŽENÍ VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ MSK

AKTUALITY A ZAJÍMAVOSTI

Běh pro válečné veterány okolo republiky


7. 8. 2020

Vážení přátelé, vojáci.

Ve dnech 28. 9. – 6. 10. 2020 se uskuteční štafetový běh po hranicích ČR za účasti příslušníků rezortu MO. Trasa měří přibližně 1800 km, pro běh budou využity převážně turisticky značené cesty a silnice po hranicích ČR.

Cílem akce je oslovit občany České republiky a připomenout tak statečnost, odvahu a vyjádření hlubokého respektu těm, kteří neváhali bojovat za svobodu našeho národa doma i v zahraničí.
Výtěžek z charitativní akce Běh pro válečné veterány okolo republiky bude věnován do vojenského fondu solidarity na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžkých životních situacích.

Více informací na webu www.53pluk.army.cz

Aktuální informace ke koronaviru


13. 3. 2020

Vážení přátelé, vojáci.

Jelikož byl náš stát uveden do stavu nouze, na základě epidemie koronaviru a spousta lidí je vyděšených a labilních.
My jako vojáci (jednou voják, vždycky voják), jsme psychicky odolní a nepropadáme panice, chceme nabídnout našemu Moravskoslezskému Kraji pomoc při řešení této nastalé situace. Moravskoslezský kraj k nám byl vstřícný, proto bychom i my SVV MSK, chtěli tímto oplatit jejich starost o Válečné veterány.
Proto žádám aby Ty z vás VV kdo by byli ochotni pomoci (zatím nevím co bude potřeba), aby se mi ozvali.
Já potom nabídnu tuto pomoc MSK. Určitě nepočítám s materiální pomocí, ale osobním přístupem.

V souvislosti s nastalou situací také ruším veškeré plánované akce na veřejnosti do odvolání.

Tisková zpráva MSK


30. 1. 2020

Tisková zpráva Moravskoslezského kraje na krajském webu: „Vojenští veteráni a političtí vězni mají v Moravskoslezském kraji dopravu zdarma“.

Více na webu Moravskoslezského kraje: www.msk.cz

Vyjádření SVV MSK


30. 1. 2020

Vyjádření k benefitu pro tiskové oddělení Moravskoslezského kraje

Vážení ...

Děkujeme vám za úzkou spolupráci s naším sdružením válečných veteránů. Je to vyústění naší víceleté spolupráce při naplňování tradic a formování myšlení občanů k novodobé historii a účasti našeho státu při společné obraně míru v Evropě a ve světě. Naši členové jsou potěšeni zájmem Moravskoslezského kraje o potřeby válečných veteránů a vstřícnosti při podpoře činnosti. Jsme si vědomi toho, že hejtmanství Moravskoslezského kraje je k nám vstřícné a cení si naší služby v zahraničí, která je riziková, nebezpečná a velice psychicky náročná. Ne všechny návraty příslušníků ozbrojených sil jsou bezproblémové, a proto si velice ceníme příspěvku kraje na dopravu, který jistě velká část novodobých válečných veteránů kraje ocení. V tomto počinu a v další podpoře je Moravskoslezský kraj na čele a příkladem pro ostatní kraje České republiky ve starostlivosti o své občany, kteří plní a plnili náročné úkoly v rizikových válečných zónách po celém světě. Proto děkujeme představitelům vedení našeho kraje za respekt a vstřícnost kdy můžou váleční veteráni v MSK s hrdostí říci: „Ano, v našem kraji si lidé váží naší práce a dokážou to náležitě ocenit“. Což v ostatních krajích zní velice sporadicky. Vážíme si představitelů MSK podporujících VV v jejich činnosti, která se zaměřuje na péči o veterány a zvyšování prestiže vojáků vůči obyvatelům našeho kraje. Děkujeme Vám za Vaši práci.

Předseda a členové výboru sdružení VV Moravskoslezského kraje

Informace k ODIS


31. 1. 2020

Vážení přátelé, kolegové, novodobí veteráni Moravskoslezského kraje,
od teď je naše cestování bezplatně na ODIS kartu v Moravskoslezském kraji oficiální. Konečně tuto zprávu umísťujeme na náš web a můžeme oficiálně tuto informaci šířit mezi ostatní válečné veterány.


Jak uplatnit?

1. Kdo nemá ODISku, musí si o ni sám zažádat. Cena této karty je 130 Kč, platí si ji ten, kdo o ni požádá (potřebujete fotografii, OP, vyplnit dotazník, souhlasit se zpracováním osobních údajů, více se dozvíte na internetu).

2. Kdo již ODISku vlastní, na přepážce předloží „PRŮKAZ VÁLEČNÉHO VETERÁNA“ a pracovnice mu ji nabije bezplatně na 365 dní.


Ale pamatujte - platí dohoda

V případě velké finanční zátěže pro kraj (cena dle ceníku ODIS cca 25 000 Kč rok / osoba), bude tato výhoda od roku 2021 pouze pro členy SVV MSK, kterým bude vydáno potvrzení o členství od předsedy SVV MSK (pověřené osoby), na základě kterého si budou moci průkazku ODIS veteráni nechat nabít (takto bude stanoveno a upraveno i v přepravních podmínkách).

Tato průkazka je celokrajová - platí v celém Moravskoslezském kraji, na jakýkoliv spoj, který jezdí v rámci ODIS.

Prohlášení o využívání Cookies